Warszawa, 07.11.2017 (ISBnews) - Gekoplast zakłada, że do wycofania spółki z giełdy dojdzie w II kw. 2018 r. Zarząd planuje przedstawić propozycję planu działań na przyszły rok nowemu inwestorowi, poinformował prezes Piotr Górowski.
"Formalnie wycofanie to będzie pewnie II kwartał" - powiedział Górowski podczas konferencji prasowej.
Zgodnie z ustaleniami z inwestorem, włoską spółką K-Holding, wezwanie na 100% akcji Gekoplastu ma zostać ogłoszone do końca listopada, nie później niż do końca grudnia.
Inwestor dotychczas nie poinformował o dalszych planach dotyczących funkcjonowania Gekoplastu.
"My, póki co, robimy swoje. Oczywiście, mając na względzie, że właściciel się zmieni, przygotowujemy prognozę na przyszły rok i plan inwestycyjny - pewne rzeczy są niezbędne i trzeba je zrobić. Chcemy mieć swoją propozycję do dyskusji z nowym właścicielem" - powiedział prezes.
Dodał, że prawdopodobnie w najbliższym czasie odbędą się rozmowy w celu uzgodnienia kierunków rozwoju.
"To na pewno nie jest wrogie przejęcie" - podkreślił Górowski.
W ub. tygodniu Gekoplast otrzymał od K-Holding S.p.A. informację o zawarciu wiążącej umowy zobowiązania do ogłoszenia wezwania pomiędzy K-Holding S.p.A. i Capital Partners Investment I FIZ, posiadającym 4 458 616 akcji emitenta, stanowiących 73,7% w kapitale zakładowym i głosach.
Na początku sierpnia br. Włoski K-Holding, właściciel największego europejskiego podmiotu z branży produkcji płyt polipropylenowych - Karton S.p.A., złożył niewiążącą ofertę zakupu do 100% akcji Gekoplast w formie wezwania giełdowego.
Gekoplast to największy w Europie Środkowo-Wschodniej i piąty w Europie producent płyt komórkowych z polipropylenu. Gekoplast jest spółką portfelową funduszu private equity Capital Partners. Akcje spółki notowane są od maja 2016 roku na głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.
(ISBnews)