Energa szacuje 30 mln zł strat po sierpniowych nawałnicachWarszawa, 08.11.2017 (ISBnews) - Energa szacuje koszty związane z sierpniowymi nawałnicami na ok. 30 mln zł i uzyskała już zaliczkę 13 mln zł od ubezpieczyciela, poinformował wiceprezes Jacek Kościelniak.

"Szacujemy ok. 30 mln zł kosztów. Uzyskaliśmy zaliczkę na pokrycie strat w wysokości 13 mln zł i rozmawiamy z ubezpieczycielem" - powiedział Kościelniak dziennikarzom.

Dodał, że z pewnością jakiś procent start będzie musiał zostać pokryty w budżetu spółki.

"Jeśli chodzi o straty z powodu orkanu Grzegorz, to nie są duże straty, rzędu kilku milionów złotych" - wskazał także wiceprezes.

We wrześniu wiceminister energii Andrzej Piotrowski informował, że szacunkowy koszt odbudowy sieci energetycznych po sierpniowych nawałnicach to ok. 150 mln zł.

Orkan Grzegorz nadciągnął nad Polskę w ostatnich dniach października.

Grupa Energa jest trzecim największym operatorem systemu dystrybucyjnego w zakresie dostarczanej energii i trzecim największym sprzedawcą energii elektrycznej do odbiorców końcowych. Całkowita zainstalowana moc wytwórcza w elektrowniach grupy wynosiła ok. 1,3 GW na koniec 2016 roku.

(ISBnews)