Saab podpisał umowę z Base Group na dostawę komponentów dla okrętów podwodnychWarszawa, 08.11.2017 (ISBnews) - Saab podpisał umowę z polską spółką Base Group na dostawę komponentów dla dwóch okrętów podwodnych A26 budowanych w stoczni w Karlskronie, poinformowała szwedzka spółka.

"Saab jest w trakcie poszukiwania partnerów do realizacji dostaw komponentów, elementów wyposażenia oraz systemów, które mogą być wykorzystywane na okrętach podwodnych A26. Wyroby Base Group idealnie spełniają nasze wymagania. Spółka ma duże doświadczenie przy wykonywaniu konstrukcji spawanych ze stali i jestem bardzo zadowolony, iż dołącza do łańcucha dostaw dla szwedzkich okrętów A26. Dużym ułatwieniem wzajemnej współpracy jest bliska odległość pomiędzy naszymi krajami. Relacje biznesowe pomiędzy Szwecją a Polską są silne i możemy skorzystać na doświadczeniu i umiejętnościach polskich partnerów przemysłowych przy dostarczaniu wyposażenia dla szwedzkich okrętów A26. Base Group to pierwsza spółka na długiej liście potencjalnych partnerów z Polski" - powiedział wiceprezes na Polskę i kraje bałtyckie Jyrki Kujansuu, cytowany w komunikacie.

Base Group będzie odpowiedzialna za przygotowanie i dostawę unikalnego rozwiązania konstrukcyjnego dla szwedzkich okrętów A26. Wyprodukowane w Polsce komponenty będą stanowić ważny element wyposażenia szwedzkich jednostek opartych na koncepcjach modułowej budowy i rozproszonej produkcji, podano także.

Grupa podpisała ponadto w październiku 2016 r. porozumienie o współpracy przy realizacji projektów modernizacyjnych z Polską Grupą Zbrojeniową (PGZ).

Saab dostarcza produkty, usługi i rozwiązania w dziedzinie obronności i bezpieczeństwa publicznego na całym świecie.

(ISBnews)