Jest to pierwsze dalekodystansowe połączenie czarterowe z poznańskiego lotniska. Rejsy realizowane są z wykorzystaniem samolotu szerokokadłubowego typu Boeing 767-300ER.

W sezonie zima 2017/2018 połączenie realizowane będzie z częstotliwością wylotów co 10/11 dni, natomiast w sezonie letnim, od lipca przyszłego roku, bezpośrednie loty odbywać się będą co 14 dni.

"Kierunki egzotyczne są coraz bardziej popularne wśród polskich turystów. Uruchomienie tak prestiżowego kierunku z Poznania jest dla nas dowodem na dojrzałość naszego rynku” – powiedział w czwartek prezes zarządu Portu Lotniczego Poznań-Ławica Mariusz Wiatrowski.

Jak dodał, uruchomione w czwartek połączenie do Punta Cana okaże się atrakcyjne także dla mieszkańców innych województw, którzy do tej pory, wybierając się na egzotyczne wakacje, musieli najpierw dotrzeć do Warszawy lub Berlina.

Port Lotniczy Poznań-Ławica w roku 2017 planuje obsłużenie ok. 470 tys. pasażerów w ruchu czarterowym. W przyszłym roku ma to być ponad 500 tys. pasażerów na rekordowej liczbie 42 kierunków.(PAP)

autor: Rafał Pogrzebny