Jak informuje szczeciński oddział GDDKiA, dokumentacja ma dotyczyć odcinka węzeł Szczecin Kijewo – Zdunowo oraz zawierać aktualizację opracowanej kilka lat temu dokumentacji dla odcinka Stargard – Piła. Zgodnie z harmonogramem przygotowania inwestycyjne mają być gotowe w 2021r.

„Decyzja środowiskowa jest ważna do 10 lat. Dlatego myśląc o przyszłej perspektywie będziemy przygotowywać do realizacji kolejne zadania na naszych drogach. Uzyskanie decyzji środowiskowej, która określi między innymi przebieg drogi ekspresowej S10 planowane jest w 2019 roku” - powiedział dyrektor szczecińskiego oddziału GDDKIA Łukasz Lendner. Dodał, że po uzyskaniu decyzji zostanie zlecone opracowanie koncepcji programowej dla odcinka Stargard - Piła.

S10 łączy Szczecin, od granicy polsko-niemieckiej w Lubieszynie, z Warszawą. Droga krajowa przebiega m.in. przez Piłę, Bydgoszcz i Toruń. W planach jest, by odcinek od węzła Szczecin Kijewa do podwarszawskiego Wołomina miał klasę drogi ekspresowej. Na terenie Pomorza Zachodniego obecnie taką klasę posiada jedynie obwodnica Stargardu o długości 13,4 km.

Szczeciński oddział GDDKiA informuje, że obecnie trwa budowa obwodnicy Wałcza o długości 17,8 km oraz rozpoczęły się prace związane z powstaniem drugiej jezdni Kobylanki, Morzyczyna i Zieleniewa. Po zakończeniu tych inwestycji w województwie zachodniopomorskim będą łącznie 44 km drogi ekspresowej S10.(PAP)

autor: Marta Zabłocka

edytor: Marek Michałowski