Projprzem stawia na rentowne segmenty realizując kolejne kontraktyWarszawa, 20.11.2017 (ISBnews) - Projprzem skupia się obecnie na najbardziej rentownym produkcie - systemach przeładunkowych, ale uzupełnieniem działalności pozostaje nadal produkcja maszyn dla przemysłu m.in. wydobywczego i chemicznego, a także rozwija segment budownictwa przemysłowego, poinformował prezes Piotr Szczeblewski.

"Osiągnięte wyniki są dla nas potwierdzeniem, że obraliśmy dobrą drogę reorganizując model zarządzania i sprzedaży w Grupie Projprzem. Koncentrujemy się na najbardziej rentownym produkcie - systemach przeładunkowych, których obecnie ok. 60% sprzedaży stanowi sprzedaż na rynki zagraniczne. Uzupełnieniem działalności Grupy pozostaje produkcja maszyn dla przemysłu wydobywczego, spożywczego, chemicznego i innych. Rozwijamy także segment budownictwa przemysłowego poprzez spółkę Projprzem Budownictwo Sp. z o.o." - powiedział Szczeblewski, cytowany w komunikacie.

Projprzem po trzech kwartałach 2017 r. zanotował skonsolidowane przychody na poziomie 138 mln zł, co oznacza wzrost o 58,2% r/r r, a zysk netto wyniósł 3,9 mln zł wobec 1,6 mln zł w tym okresie 2016 r.

W III kwartałach 2017 r. Grupa zanotowała najwyższe przychody, jak i wynik operacyjny w segmencie systemów przeładunkowych. Przychody tego segmentu wyniosły ponad 76 mln zł, a wynik operacyjny 6,8 mln zł.

"W ostatnim czasie, jednym z naszych głównych celów była reaktywacja budownictwa przemysłowego. Od początku 2017 r. działalność operacyjna sektora budowlanego realizowana jest w nowej spółce zależnej Projprzem Budownictwo Sp. z o.o. Wyodrębnienie sektora budowlanego umożliwia nam rozwój tego segmentu w ramach Grupy poprzez skuteczniejszą kontrolę kosztów i przychodów sektora budowlanego" - dodał prezes.

Spółka przypomniała, że 27 października br. doszło do podpisania umowy ze spółką Luvena S.A. na budowę hali magazynowej z zapleczem socjalno-biurowym w Luboniu o wartości 26,9 mln zł netto. Inwestycja będzie realizowana przez spółkę z Grupy: Projprzem Budownictwo Sp. z o.o., w ramach konsorcjum, którego spółka zależna jest liderem. Luvena to polskie przedsiębiorstwo przemysłu chemicznego. Jest producentem nawozów i impregnatów do drewna.

Działalność Projprzem realizowana jest w trzech obszarach: produkcji konstrukcji stalowych, budownictwie komercyjnym i systemach przeładunkowych. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

(ISBnews)