Warszawa, 24.11.2017 (ISBnews) - Zarząd Emperia Holding, w związku z zawarciem umowy inwestycyjnej z Maxima Grupe, zobowiązał się do nierekomendowania wypłaty dywidendy za 2017 r., podała spółka.
"W umowie inwestycyjnej zarząd spółki zobowiązał się do nierekomendowania wypłacania dywidendy za rok 2017, a także do dołożenia starań, by w okresie pomiędzy dniem zawarcia umowy inwestycyjnej a rozliczeniem wezwania (albo, jeżeli zostanie ogłoszone, kolejnego wezwania) podmioty z grupy kapitałowej spółki prowadziły, co do zasady, działalność na dotychczasowych warunkach oraz nie podejmowały działań poza normalnym tokiem działalności z zastrzeżeniem warunków określonych w umowie inwestycyjnej" - czytamy w komunikacie poświęconym umowie.
Emperia Holding podpisała umowę inwestycyjną z Maxima Grupe, w której Maxima zobowiązała się do ogłoszenia wezwania do sprzedaży 100% akcji Emperii po cenie nie niższej niż 100 zł za akcję.
Emperia Holding jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2002 r. Grupa handlowa Emperia prowadzi działalność detaliczną, deweloperską i informatyczną. Jest właścicielem m.in. sieci detalicznej Stokrotka.
(ISBnews)