Newag rozpoczął przegląd opcji strategicznych, będzie rozmawiał z PFRWarszawa, 24.11.2017 (ISBnews) - Newag podjął decyzję o rozpoczęciu przeglądu potencjalnych opcji strategicznych spółki związanych z procesami konsolidacyjnymi sektora produkcji taboru kolejowego w Europie, podała spółka. W ramach przeglądu zamierza prowadzić rozmowy z Polskim Funduszem Rozwoju (PFR).

"W ramach przedmiotowego przeglądu opcji strategicznych spółka zamierza prowadzić rozmowy z Polskim Funduszem Rozwoju S.A. (PFR) wraz z jego podmiotami powiązanymi lub funduszami, których częścią portfela inwestycyjnego zarządza PFR w zakresie: (i) ewentualnego zaangażowania powyższych podmiotów w realizację wybranej opcji strategicznej związanej z projektem, w tym poprzez pośrednie lub bezpośrednie zaangażowanie w spółkę oraz (ii) ewentualnej współpracy po zrealizowaniu projektu" - czytamy w komunikacie.

Na obecnym etapie, spółka nie podjęła żadnych wiążących decyzji ani ustaleń w celu realizacji jakiejkolwiek opcji strategicznej. Wszystkie potencjalne opcje strategiczne oraz potencjalne struktury transakcyjne związane z projektem będą przez spółkę wszechstronnie rozważane i analizowane, zastrzeżono także.

Grupa kapitałowa Newag zajmuje się produkcją, modernizacją oraz naprawami taboru kolejowego i szynowego. Newag zadebiutował na warszawskiej giełdzie w 2013 r.

(ISBnews)