Sąd postanowił umorzyć postępowanie upadłościowe Vistalu GdyniaWarszawa, 27.11.2017 (ISBnews) - Sąd Rejonowy Gdańsk - Północ w Gdańsku VI Wydział Gospodarczy postanowił umorzyć postępowanie upadłościowe Vistalu Gdynia, poinformowała spółka.

"Zgodnie z art. 9 a prawa upadłościowego: Nie można ogłosić upadłości przedsiębiorcy w okresie od otwarcia postępowania restrukturyzacyjnego do jego zakończenia lub prawomocnego umorzenia" - czytamy w komunikacie.

20 listopada spółka informowała, że Sąd Rejonowy Gdańsk - Północ w Gdańsku VI Wydział Gospodarczy postanowił otworzyć postępowanie sanacyjne Vistal Gdynia.

Na początku października br. Vistal Gdynia złożył do sądu rejonowego w Gdańsku wniosek o ogłoszenie upadłości. Wcześniej spółka złożyła do sądu wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego.

Vistal Gdynia - spółka dominująca grupy Vistal - to producent konstrukcji stalowych, realizujący kontrakty dla klientów w kraju i na rynkach zagranicznych. Spółka zadebiutowała na warszawskiej giełdzie w styczniu 2014 r. Grupa działa w segmentach infrastrukturalnym, marine i offshore, w tym infrastruktury portowej, budownictwa kubaturowego i energetyki.

(ISBnews)