Projprzem: Przeniesienie zakładu Makrum z Bydgoszczy do Koronowa potrwa do 2019rWarszawa, 28.11.2017 (ISBnews) - Projprzem zakłada, że przeniesienie zakładu Makrum z Bydgoszczy do zakładu w Koronowie potrwa do 2019 r., poinformował prezes Piotr Szczeblewski. Firma liczy na oszczędności z tego tytułu na poziomie 2 mln zł rocznie.

"Ten potencjał, jaki mamy powoduje, że nie planujemy większych inwestycji w perspektywie naszej strategii do 2022 r. Jedyna większa inwestycja jaka nas czeka to przeniesienia zakładu Makrum z Bydgoszczy do naszego zakładu w Koronowie. To potrwa do 2019 r. i szacujemy tę inwestycję łącznie na 15 mln zł. Natomiast oszczędności z tego tytułu szacujemy na około 2 mln zł rocznie" - powiedział Szczeblewski podczas konferencji prasowej.

Prezes poinformował także, że spółka zakłada dojście do 200 mln zł przychodów z segmentu budownictwa przemysłowego do 2022 r.

"Skupiamy się na projektach nie większych niż 30 mln zł. Teraz realizujemy projekty głównie w przedziale 15-28 mln zł, dzięki temu realizujemy te projekty bardzo szybko. Przy dużych projektach ryzyko znacznie rośnie" - powiedział Szczeblewski.

Dodał, że takich projektów o wartości około 30 mln zł realizuje się w Polsce ok. 2 tys. rocznie.

Działalność Projprzem realizowana jest w trzech obszarach: produkcji konstrukcji stalowych, budownictwie komercyjnym i systemach przeładunkowych. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

(ISBnews)