GTC ma umowę z BZ WBK na refinansowanie Korona Office ComplexWarszawa, 08.12.2017 (ISBnews) - GTC podpisało umowę kredytową wysokości 46,5 mln euro z Bankiem Zachodnim WBK na refinansowanie Korona Office Complex - kompleksu czterech budynków biurowych klasy A w centrum Krakowa, podała spółka.

Spółka podała, że nowy kredyt znacznie poprawi sytuację finansową oraz profil zapadalności długu.

"Podpisanie tej umowy kredytowej potwierdza wysoką jakość kompleksu Korona oraz świadczy o stabilności finansowej GTC. Jesteśmy zadowoleni, że otrzymaliśmy kredyt na korzystnych warunkach, który umożliwił nam pozyskanie wolnych przepływów przy jednoczesnym wzroście FFO oraz poprawie stopy kapitalizacji FFO, którą generujemy. Refinansowanie jest dla nas jednym z kluczowych czynników decydujących o pomyślnym recyklingu kapitału i finansowaniu wzrostu" - powiedział dyrektor finansowy GTC Erez Boniel, cytowany w komunikacie.

Kompleks, który w br. przeszedł modernizację wnętrz i terenu wokół budynków oferuje około 36 800 m kw. GLA i obecnie stanowi jeden z najnowocześniejszych obiektów w Krakowie.

Wśród najemców Korona Office Complex znajdują się m.in. IBM, który w 2016 r. przedłużył umowę najmu w budynku Galileo na kolejne 5 lat (obecnie zajmuje w kompleksie ponad 16 000 m2), Raiffeisen Bank Polska, Scanrent, Halliburton, State Street, Genpact, Hitachi Vantara, Deloitte i Arup.

Grupa GTC jest jedną z czołowych spółek sektora nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowej, Wschodniej i Południowej. Jest właścicielem i zarządcą budynków komercyjnych oferujących powierzchnię biurową i handlową w Polsce, Serbii, Rumunii, Chorwacji, Bułgarii, Czechach i na Węgrzech. Spółka jest notowana na GPW od 2004 r.

(ISBnews)