Mercure Birstonas Royal Hotel SPA z Litwy wejdzie od 2019 r. do sieci OrbisuWarszawa, 11.12.2017 (ISBnews) - Mercure Birstonas Royal Hotel SPA będzie działać od 2019 roku w ramach Grupy Hotelowej Orbis, na podstawie umowy franczyzy, poinformowała spółka. Będzie szóstym hotelem pod marką AccorHotels na Litwie, dodano.

"Sieć hoteli Mercure jest bardzo silna w Europie. Marka Mercure jest dobrze znana osobom podróżującym zarówno służbowo, jak i w celach prywatnych. Gospodarka Litwy rozwija się bardzo szybko, więc rozpoczynając tę długoterminową współpracę, chcemy w pełni wykorzystać możliwości pojawiające się w otoczeniu gospodarczym" - powiedział dyrektor ds. rozwoju na Europę Wschodnią Frank Reul, cytowany w komunikacie.

Czterogwiazdkowy Mercure Birstonas Royal Hotel SPA oferuje 150 pokoi różnej kategorii, nowoczesną restaurację i bar, zaplecze konferencyjne, centrum SPA z basenami, sauną i ośrodkiem uzdrowiskowym. Położony jest nad Niemnem w kurorcie Birstonas, dodano.

Mercure to marka hoteli klasy średniej. Hotele są zlokalizowane zarówno w centrach miast, jak i w nadmorskich lub górskich kurortach. Zatrzymują się w nich zarówno biznesmeni, jak i turyści z całego świata. Sieć hoteli Mercure liczy ponad 750 hoteli położonych w 58 krajach na całym świecie.

Grupa Orbis jest największym operatorem hotelowym w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej. Na koniec marca 2017 roku sieć Grupy składała się w sumie z 116 hoteli, dysponujących ponad 19,7 tys. pokoi. Większość z nich (70 obiektów) funkcjonuje w Polsce. Spółka jest notowana na GPW od 1997 r. Partnerem strategicznym Orbisu jest AccorHotels.

(ISBnews)