Marvipol Development liczy na rozpoczęcie notowań na GPW przed świętamiWarszawa, 12.12.2017 (ISBnews) - Zarząd Marvipol Development liczy, że rozpoczęcie notowań akcji spółki na GPW nastąpi w przyszłym tygodniu, jeszcze przed przerwą świąteczną, poinformował ISBnews prezes Mariusz Książek.

"Będziemy wnioskować do GPW i mocno liczymy, że to [rozpoczęcie notowań na GPW] nastąpi w przyszłym tygodniu, jeszcze przed przerwą świąteczną" - powiedział Książek w rozmowie z ISBnews.

Dodał, że rozksięgowanie akcji na rachunkach nastąpi w najbliższych dniach, jeszcze w tym tygodniu - spółka czeka na stosowny komunikat KDPW w tej sprawie.

"Jesteśmy na ukończeniu procesu związanego z podziałem Marvipol S.A., przebiega on zgodnie z planem. Zmiana nazwy Marvipol S.A. na British Automotive Holding S.A. została zarejestrowana w KRS, a od wtorku, 12 grudnia zostało to już odzwierciedlone w zmienionych oznaczeniach akcji spółki na GPW. Segment deweloperski dawnego Marvipol S.A. został przeniesiony do Marvipol Development S.A. w zamian za emisję nowych akcji Marvipol Development skierowaną do akcjonariuszy dzisiejszego British Automotive Holding" - wskazał Książek.

Na miniony poniedziałek, 11 grudnia, został wyznaczony tzw. dzień referencyjny. Ci z inwestorów, którzy w tym dniu posiadali akcje dzisiejszego British Automotive Holding, otrzymają akcje Marvipol Development. W związku z tym kurs akcji British Automotive Holding został skorygowany, przed otwarciem sesji w miniony piątek, 8 grudnia br., o wartość akcji Marvipol Development, które otrzymają akcjonariusze, wynikającą z ustalonego na podstawie planu podziału stosunku wartości majątku wydzielanego do Marvipol Development z British Automotive Holding S.A. (dawniej Marvipol S.A.) do wartości całego majątku British Automotive Holding S.A. (dawniej Marvipol S.A.), tłumaczył prezes.

"Przekładając to na liczby - kurs odniesienia dla akcji BAH został wyznaczony na 9,42 zł, tj. został skorygowany o 43,85% (z uwzględnieniem kroku notowań) kursu zamknięcia z czwartkowej sesji, wynoszącego 16,77 zł" - podsumował.

W listopadzie akcjonariusze BAH (Marvipol) oraz Marvipol Development zdecydowali o dokonaniu podziału spółki Marvipol poprzez przeniesienie części majątku na spółkę Marvipol Development oraz o zmianie nazwy Marvipol na British Automotive Holding (BAH). BAH będzie rozwijał dotychczasowy segment motoryzacyjny spółki, a Marvipol Development – deweloperski, obejmujący projekty magazynowe oraz budownictwo mieszkaniowe.

(ISBnews)