Warszawa, 13.12.2017 (ISBnews) - Simple podpisało umowę z Samodzielnym Publicznym Specjalistycznym Psychiatrycznym Zakładem Opieki Zdrowotnej we Fromborku na dostawę i wdrożenie Zintegrowanego Systemu Informatycznego wraz z portalem E-pacjent i Elektroniczną Dokumentacją Medyczną (EDM), poinformowała spółka. W najbliższych tygodniach Simple spodziewa się finalizacji kolejnych trwających postępowań przetargowych.
Wartość kontraktu podpisanego ze szpitalem psychiatrycznym we Fromborku to prawie 1 mln zł brutto.
"Umowa dotyczy dostawy i uruchomienia niezbędnego sprzętu serwerowego, komputerowego oraz systemu bazodanowego wraz z wdrożeniem w pełni zintegrowanego systemu informatycznego obejmującego część medyczną, aplikację mobilną oraz EDM" - czytamy w komunikacie.
"Podpisana umowa to kolejny zawarty w tym półroczu kontrakt w segmencie ochrony zdrowia, a nasza oferta i oprogramowanie ponownie zostały lepiej ocenione niż konkurencja. Mocna pozycja spółki na rynku służby zdrowia to dowód wysokojakościowego podejścia do potrzeb polskich szpitali i dobrze przygotowanej oferty" - powiedział prezes Rafał Wnorowski, cytowany w komunikacie.
Umowa ze szpitalem psychiatrycznym we Fromborku to kolejny w tym półroczu pozyskany kontrakt na wdrożenie systemów informatycznych w placówkach ochrony zdrowia. Autorskie rozwiązania Simple dedykowane branży medycznej celnie odpowiadają specyficznym potrzebom szpitali, dzięki czemu spółka zdobywa nowe kontrakty, podano również.
Zakończenie realizacji przedmiotu umowy nastąpi w przeciągu 180 dni od daty jej podpisania.
"Mamy wyspecjalizowany zespół dedykowany branży medycznej, posiadający ogromne doświadczenie zdobyte przy realizacji wielu wdrożeń w placówkach służby zdrowia" - dodał wiceprezes Daniel Fryga.
Dodatkowym wsparciem dla informatyzacji rynku medycznego jest coraz większa dostępność środków unijnych i dofinansowań, podano także.
"IV kwartał jest dla nas sezonowo bardzo mocnym okresem. Również i teraz spodziewamy się realizacji bardzo dużej części przychodów właśnie w trzech ostatnich miesiącach roku. Jesteśmy w trakcie kilkunastu postępowań, których finalizacja przewidziana jest na najbliższe tygodnie. Liczymy, że złożone przez nas oferty okażą się najbardziej dopasowanymi do wymagań i oczekiwań klientów" - podsumował Wnorowski.
Simple jest producentem własnego oprogramowania i działa na rynku wdrożeń systemów ERP i projektów IT dla rynku publicznego. Z oferty firmy skorzystało 25 tys. klientów.

(ISBnews)