Jak informuje GDDKiA zakończono tegoroczne remonty na drogach nr 6, 10, 11, 13, 20, 26 i 31, które objęły w sumie 94 km dróg w województwie zachodniopomorskim.

„Realizując największy w historii program budowy dróg nie zapominamy o istniejącej sieci, tegoroczna długość remontów jest rekordowa od co najmniej 10 lat” – powiedział dyrektor GDDKiA oddziała w Szczecinie Łukasz Lendner.

Jak czytamy w przesłanym do mediów komunikacie, „według danych na koniec 2016 r. 82 proc. dróg krajowych zarządzanych przez GDDKiA oddział w Szczecinie było w stanie dobrym”. „To najlepszy wynik, jeżeli chodzi o stan nawierzchni dróg krajowych w całej Polsce” - podkreślił Lendner.

GDDKiA informuję, że w br. wyremontowano sześć odcinków drogi krajowej nr 10 o łącznej długości 31 km. „Droga ta była na wielu odcinkach kilkanaście lat temu wzmacniana. Warstwa ścieralna od tego czasu uległa zużyciu. Wykonanie nowej warstwy ścieralnej zabezpiecza warstwy konstrukcyjne położone niżej przed degradacją i znacznie większymi wydatkami w przyszłości. Nowo wykonana nawierzchnia zawsze ma też lepsze parametry szorstkości, co przekłada się na bezpieczeństwo” - czytamy w komunikacie.

W 2017 r. zrealizowano szereg remontów na drogach nr 6 i 11. W przyszłości będą one zastąpione przez nową drogę S6. Wyremontowano również odcinek drogi krajowej nr 31 z Gryfina do Szczecina prowadzący przez Radziszewo i Daleszewo. Poinformowano także o wykonaniu nowej nawierzchni na prawie całym odcinku drogi nr 13 ze Szczecina do Kołbaskowa, a także na obu jezdniach autostrady A6 od węzła Kołbaskowo do granicy z Niemcami. (PAP)

autor: Marta Zabłocka