Braster ma umowę z dystrybutorem, ruszy z pilotażem w Wielkiej Brytanii w I półrWarszawa, 19.12.2017 (ISBnews) - Braster podpisał umowę z Advanced Cancer Diagnostics Ltd, która przeprowadzi pilotaż profesjonalnego, medycznego i technicznego urządzenia i systemu telemedycznego Braster wśród brytyjskich klinik medycznych. Rozpoczęcie pilotażu planowane jest na pierwsze półrocze 2018 r. podała spółka.

"Na początku przyszłego roku planujemy rozpocząć pilotaż systemu Braster na bardzo ważnym dla nas rynku zagranicznym. Jest on trzecim rozwiniętym rynkiem po Niemczech i Francji, pomijając USA, gdzie odnotowuje się największą liczbę zachorowań na chorobę nowotworową piersi. Jednocześnie świadomość zagrożenia raka piersi w tym kraju jest bardzo wysoka. Liczymy, że nasza współpraca z Advance Cancer Diagnostics będzie na tyle efektywna, że w pierwszym półroczu 2018 r. będziemy mogli rozpocząć już sprzedaż urządzenia na brytyjskim rynku" - powiedział prezes Marcin Halicki, cytowany w komunikacie.

Jak wyjaśniła spółka, pilotaż medyczny będzie przeprowadzony w kilku uznanych klinikach medycznych na terenie Anglii. Partnerem, z którym Braster podpisał umowę jest firma Advanced Cancer Diagnostics Ltd. z siedzibą w Londynie, która oferuje swoim klientom laboratoryjne testy krwi umożliwiające wykrycie nowotworów. Firma nieustannie rozbudowuje swoje portfolio o nowe produkty i dostarcza gotowe rozwiązania dla pacjentów, prywatnych klinik oraz lekarzy.

"Docelowe rozpoczęcie sprzedaży urządzenia na rynku brytyjskim planowane jest w pierwszej połowie 2018 r. Rolą dystrybutora będzie również przeprowadzenie kampanii marketingowej przed wprowadzeniem produktu na rynek" - czytamy także.

Spółka prowadzi nieustannie działania, które zmierzają do wejścia w najbliższym czasie na kolejne rynki zagraniczne. Rozmowy w sprawie sprzedaży lub pilotażu systemu Braster toczą się na wielu rynkach na całym świecie. Aktualnie Braster jest w bieżącym kontakcie z potencjalnymi partnerami z ZEA, Chin, Indii, Argentyny, RPA, Iranu, Malezji i Arabii Saudyjskiej, podano dalej.

Braster jako jedyna firma na świecie posiada sprawdzoną technologię produkcji matryc ciekłokrystalicznych, w oparciu o którą opracowała prototyp urządzenia Brater Tester - innowacyjnego medycznego testera termograficznego służącego do wczesnego wykrywania patologii piersi, w szczególności raka piersi. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od 2015 r.

(ISBnews)