Huckleberry Games zadebiutuje w czwartek na rynku NewConnect


Warszawa, 20.12.2017 (ISBnews) - Huckleberry Games zadebiutuje jutro na rynku NewConnect, podała spółka.
"Wejście na alternatywny rynek stanowi jeden z głównych elementów w strategii rozwoju spółki i powinno pozwolić jej na dalszy dynamiczny rozwój. Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie wprowadzi do alternatywnego systemu obrotu na rynku NewConnect 499 999 akcji serii C oraz 102 439 akcji serii E HuckleberryGames" - czytamy w komunikacie.
Spółka z oferty publicznej akcji serii E pozyskała ponad 2 mln zł, które zostaną przeznaczone na produkcję nowych gier na komputery PC, konsole i urządzeniamobilne. Cena emisyjna akcji serii E wynosiła 20,0 zł. Zarząd Huckleberry Gamesprzewiduje, że debiut na rynku NewConnect pozwoli na zwiększenie transparentności irozpoznawalności spółki, co powinno się przełożyć na jej dynamiczny rozwój w kolejnych latach, podano także.
„Z pewnością debiut na rynku NewConnect zwiększy rozpoznawalność HuckleberryGames, a my przyjmiemy to z pełną odpowiedzialnością. Im więcej oczu skierowanych na nas, tym lepiej. Tworzymy gry po to, by sprostać pomysłom, sugestiom oraz ideomnaszej grupy docelowej. Im większa popularność, tym większe oczekiwania nas wobecsamych siebie i motywacja do działania oraz osiągania zaplanowanych celów" -powiedział prezes Patryk Borowski, cytowany w komunikacie.
W kwietniu 2017 r. Huckleberry Games rozpoczęła sprzedaż gry „Edengrad" zapośrednictwem platformy dystrybucji cyfrowej Steam. Produkcja ta została wprowadzonado dystrybucji w wersji Alpha, czyli w fazie wczesnego dostępu, co jest związane z chęcią budowania wokół niej szerokiej społeczności oraz umożliwienia graczom realnego wpływu na proces tworzenia tej gry, podano także.
"Z kolei w październiku br. spółka otrzymała dofinansowanie z programu sektorowegoGameINN w kwocie ponad 1,57 mln zł. Pozyskane środki pozwolą Huckleberry Gamesna realizację nowego oraz innowacyjnego projektu związanego ze stworzeniemAlgorytmu Prawdziwego Życia (APŻ). Całkowita wartość kosztów kwalifikowanychprojektu wynosi 2 561 tys. zł. Pozyskanie przez emitenta dofinansowania stanowi jeden z elementów długoterminowej strategii rozwoju w zakresie rozwoju na różnych płaszczyznach w sektorze gier video" - wskazano w informacji.
Huckleberry Games zajmuje się produkcją innowacyjnych gier typu MMORPG. Spółka do produkcji swoich gier wykorzystuje nowoczesny silnik unity3d. Serwer użyty przy produkcji gry „Edengrad" jest autorską technologią spółki, a metody w nim wykorzystane są innowacyjne na skalę światową. Spółka chce również przygotować aplikację mobilną dla graczy „Edengradu", w której będą się oni komunikować z innymi graczami oraz otrzymywali powiadomienia o akcjach dziejących się w grze, m.in. rozpoczęciu wojen, sprzedanym przedmiocie na aukcji (w grze) oraz promocjach w sklepie z przedmiotami premium, wymieniono w komunikacie.
Strategia rozwoju Huckleberry Games zakłada dalsze realizowanie bardzoinnowacyjnych gier. Następną bardzo ważną produkcją studia będzie gra RPG o roboczej nazwie „Stay Hungry" przeznaczona na komputery PC oraz konsole, podano także.
Jednym z akcjonariuszy Huckleberry Games jest notowany na rynku NewConnectfundusz kapitałowy - Erne Ventures.
(ISBnews)