Michał Rudnicki został nowym dyrektorem generalnym Orlen LietuvaWarszawa, 02.01.2018 (ISBnews) - Michał Rudnicki został nowym dyrektorem generalnym Orlen Lietuva z końcem ubiegłego roku, poinformował PKN Orlen. Dotychczas za zarządzanie spółką odpowiadał prezes Ireneusz Fąfara.

"Bardzo dziękuję prezesowi Fąfarze, gratulując mu osiągnięć w jego pełnej wyzwań misji na Litwie. Dziś rafineria w Możejkach jest dobrze zorganizowanym i przynoszącym zyski istotnym aktywem Grupy PKN Orlen" – powiedział prezes Wojciech Jasiński, cytowany w komunikacie.
Nowy dyrektor generalny związany jest z Orlen Lietuva od 2006 roku. Od tego czasu rozwijał karierę w ramach grupy przechodząc przez kolejne szczeble zarządzania. W ostatnich latach kierował segmentem detalicznym koncernu na Litwie. Michał Rudnicki na stałe związany jest z Wilnem, biegle włada językiem litewskim. W najbliższym czasie jego głównym zadaniem będzie kontynuacja prac modernizacyjnych oraz ugruntowanie pozycji spółki na rynkach lądowych, dodano.
"Ireneusz Fąfara kierował litewską spółką od wiosny 2010 roku. W tym czasie firma przeszła restrukturyzację, szereg inwestycji modernizacyjnych oraz zwiększyła efektywność, odnotowując w ostatnich latach rekordowe zyski, a także, po raz pierwszy w historii, wypłacając dywidendę. Zawarła także ugody w wieloletnich sporach z głównymi partnerami możejskiej rafinerii – Kolejami Litewskimi i Portem w Kłajpedzie" - czytamy również.


Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 79,55 mld zł w 2016 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

(ISBnews)