KNF zatwierdziła prospekt GNB w zw. z emisją obligacji z programu na 750 mln złWarszawa, 10.01.2018 (ISBnews) - Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zatwierdziła prospekt emisyjny Getin Noble Banku, sporządzony w związku z ofertą publiczną obligacji emitowanych w ramach Publicznego Programu Emisji Obligacji Podporządkowanych o łącznej wartości 750 mln zł, podała Komisja.

"Z upoważnienia Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) zatwierdzono prospekt emisyjny Getin Noble Bank SA z siedzibą w Warszawie, sporządzony w związku z ofertą publiczną obligacji emitowanych w ramach Publicznego Programu Emisji Obligacji Podporządkowanych o łącznej wartości nominalnej do 750 000 000 zł" - czytamy w komunikacie.

Firmą inwestycyjną jest Noble Securities, podano także.

W lipcu 2017 r. rada nadzorcza Getin Noble Bank zatwierdziła uchwalony przez zarząd publiczny program emisji obligacji podporządkowanych do maksymalnej kwoty 750 mln zł.

Getin Noble Bank powstał w wyniku połączenia Getin Banku i Noble Banku w 2010 roku. Jest kontrolowany przez Leszka Czarneckiego i notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW).

(ISBnews)