Firma ma swoją siedzibę w Chicago, a od września 2015 r. działa w Krakowie. Właśnie przeprowadziła się do nowego biura nieopodal Ronda Grzegórzeckiego, w którym pracuje obecnie 47 programistów.

"Chcemy rozszerzać działalności naszego centrum innowacji produktowych w Polsce. Do końca tego roku planujemy zwiększenie zatrudnienia w Krakowie do stu osób. Poszukujemy programistów nie tylko zdolnych, ale przede wszystkim zaangażowanych w proces tworzenia nowych produktów. Wybraliśmy Kraków ze względu na niezwykle aktywną społeczność technologiczną i unikalne zagłębie talentów" - mówi w środę Andrew Sieja, założyciel i dyrektor generalny Relativity.

Sztandarowym produktem firmy jest platforma służąca do analizy dużej ilości danych i efektywnego wyszukiwania informacji, które mogą być przydatne w procesach cywilnych lub karnych.

Jak poinformowali we wtorek przedstawiciele Relativity, ich platforma jest wykorzystywana przez ponad 13 tys. organizacji w 43 krajach - w chmurze, lokalnie lub w obu miejscach jednocześnie - do zarządzania dużymi ilościami danych i szybkiego identyfikowania kluczowych problemów podczas sporów sądowych, dochodzeń wewnętrznych i projektów zgodności.

Platforma umożliwia programistom projektowanie, tworzenie i integrowanie aplikacji, które rozszerzają jej funkcjonalność i są przydatne dla jej użytkowników. "Najważniejszą naszą inicjatywą jest obecnie przejście do rozwiązań oferowanych +w chmurze+” – mówił Tomasz Gajek, szef centrum innowacji Relativity w Krakowie. "Budując rozwiązania, które umożliwiają załadowanie do chmury dużej liczby danych, nie możemy pozwolić sobie na zgubienia nawet jednego dokumentu, bo każdy jest krytycznie ważny i może się okazać dla naszego klienta kluczowy" – podkreślił.

Wśród użytkowników Relativity jest m.in. Departament Sprawiedliwości USA, a także ponad 73 przedsiębiorstw z rankingu Fortune 100, z których niektóre mają swoje przedstawicielstwa w Europie i w Polsce. Jak podała firma około 20 proc. użytkowników tworzonych przez nią rozwiązań stanowią w tej chwili europejscy klienci.

Relativity zatrudnia w sumie ponad 800 pracowników. Poza Chicago i Krakowem, gdzie pracują inżynierowie i programiści, ma swoje biura w Londynie, Hong Kongu i Melbourne.(PAP)