Dotychczasowy szef Komitetu Wykonawczego PiS Joachim Brudziński zrezygnował ze swojej funkcji po tym jak został ministrem spraw wewnętrznych i administracji. Brudziński był szefem Komitetu Wykonawczego PiS od 2009 roku.

Na ostatnim posiedzeniu Rady Politycznej Prawa i Sprawiedliwości, która odbyła się we wrześniu 2016 r. na wiceprezesów partii zostali wybrani Beata Szydło, Joachim Brudziński, Mariusz Błaszczak, Mariusz Kamiński, Antoni Macierewicz i Adam Lipiński.

Rada Polityczna PiS wybrała też wówczas członków Komitetu Politycznego partii.

Jak poinformował w czwartek rozmówca PAP Rada 27 stycznia omówi także inne kwestie, w związku z tym, że ostatnie posiedzenie tego gremium miało miejsce prawie 1,5 roku temu, a wybór szefa Komitetu Wykonawczego będzie jednym z tematów.

Reklama

W informacji przesłanej członkom Rady Politycznej PiS, do której dotarła PAP, Brudziński podkreślił, że objęcie przez niego funkcji szefa MSWiA mogłoby skutkować mniejszym zaangażowaniem na rzecz partii, stąd złożył rezygnację z funkcji przewodniczącego Komitetu Wykonawczego PiS.

Wiceprezes PiS podziękował również za wieloletnią współpracę i życzył sukcesów działaczom poszczególnych okręgów.

Brudziński jest szefem MSWiA od wtorku. Resort przejął od Mariusza Błaszczaka, który zastąpił Antoniego Macierewicza na funkcji ministra obrony narodowej. (PAP)

autor: Mateusz Roszak, Rafał Białkowski