"Odbyła się już tzw. management presentation, podczas której zarząd tego banku przedstawił jego sytuację. Na spotkaniu obecni mieli być nie tylko przedstawiciele zarządu BGŻ BNP Paribas, ale też francuskiej spółki matki BNP Paribas. Rozpoczyna się due diligence, czyli badanie ksiąg Raiffeisen Polbanku" - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Banki nie skomentowały tych informacji.

W listopadzie Raiffeisen Bank International poinformował, że planuje przeprowadzić pierwotną ofertę publiczną polskiego banku nie później niż 15 maja 2018 r., po wydzieleniu z niego portfela detalicznych walutowych kredytów hipotecznych. Alternatywnym rozwiązaniem miała być sprzedaż podstawowej działalności Raiffeisen Banku Polska, bez wspomnianego portfela. Według informacji opublikowanych wówczas przez agencję Reuters, zainteresowany przejęciem miał być BNP Paribas.

Bank BGŻ BNP Paribas jest członkiem wiodącej międzynarodowej grupy bankowej BNP Paribas. Jest bankiem uniwersalnym, notowanym na GPW.

Reklama

Raiffeisen Bank Polska S.A. - działający pod nazwą Raiffeisen Polbank - został założony w 1991 roku i jest jednym z najdłużej obecnych na polskim rynku banków z udziałem kapitału zagranicznego. Z początkiem 2013 roku awansował do grona największych banków w Polsce za sprawą połączenia z Polbank EFG S.A.

>>> Czytaj też: Czeka nas kolejna kredytowa apokalipsa? W USA znów straszą kredyty subprime