Sasin: Nie ma obecnie planów likwidacji Ministerstwa Cyfryzacji


Warszawa, 16.01.2018 (ISBnews) - Obecnie nie ma planów likwidacji Ministerstwa Cyfryzacji, a kieruje nim bezpośrednio premier Mateusz Morawiecki, poinformował przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin
"Mamy jasny komunikat sformułowany przez rzecznik rządu, już kilka dni temu, że nie ma planów w tej chwili likwidacji tego ministerstwa, chociaż pamiętajmy, że struktura rządu się zmienia i może się zmieniać w przyszłości, ale w tej chwili nie" - powiedział Sasin w wywiadzie dla Programu Pierwszego Polskiego Radia, zapytany o przyszłość Ministerstwa Cyfryzacji.
"W tej chwili premier zdecydował, że będzie sam osobiście kierował tym ministerstwem. Premier ma już takie doświadczenia, bo jako premier przez kilka tygodni kierował jednocześnie Ministerstwem Finansów i Rozwoju" - dodał Sasin.
Podkreślił, że został również wyznaczony minister, który będzie na co dzień kierował pracą resortu - to Marek Zagórski (dotychczasowy sekretarz stanu w resorcie cyfryzacji). Szefowa resortu Anna Streżyńska została odwołana w ramach ubiegłotygodniowej rekonstrukcji rządu.
(ISBnews)