VMP jest największym polskim MVNO; na koniec roku 2016 VMP posiadało 412 000 klientów, podano w komunikacie.

"Podpisane umowy przyznają Play, między innymi, opcję nabycia wszystkich udziałów w VMP w 2020 r. Zgodnie z przyjętą metodologią, wycena opcji została oparta o jednoroczne przychody VMP skorygowane o określone elementy. Inwestorzy zobowiązali się spowodować że wszystkie udziały w VMP zostaną sprzedane Play w przypadku, gdy Play skorzysta z opcji kupna" - czytamy w komunikacie.

Ponadto umowy określają warunki przyszłej współpracy pomiędzy Play a VMP. Strony będą kontynuować owocną współpracę rozpoczętą w momencie powstania VMP przy założeniu, że minimalny poziom gwarantowanych płatności do Play będzie wyższy o około 25 mln zł, osiągając łącznie około 84 mln zł w latach 2018-2021, podano także.

"Play jest usatysfakcjonowany tymi umowami, ponieważ jeszcze bardziej umacniają one pozycję Play jako lidera na polskim rynku telefonii komórkowej" - podsumowano w komunikacie.

Play Communications jest właścicielem 100% udziałów w P4 (Play), która jest operatorem telefonii komórkowej Play. Spółka zadebiutowała na GPW w lipcu 2017 r.

  >>> Czytaj też: Fiskus rozjechał VAT-em firmy drogowe. Wiele z nich może zaliczyć bankructwo