Antal: Relokację zawodową rozważa 74% specjalistów i menadżerów


Warszawa, 17.01.2018 (ISBnews) - Specjaliści i menadżerowie są gotowi do relokacji - 74% z nich przeprowadziłoby się w przypadku otrzymania atrakcyjnej oferty pracy, wynika z siódmej edycji "Aktywność specjalistów i menedżerów na rynku pracy". Najczęściej wskazywanym miastem jest Warszawa, w której chce pracować co drugi specjalista lub menedżer (wzrost do 52% z 31%).
Wrocław jest interesujący dla 38% badanych. Rok temu było liderem na liście z podobnym odsetkiem 39%. Natomiast 33% badanych specjalistów i menadżerów chętnie przeprowadzi się do Trójmiasta - spadek z 36% rok temu.
"Warszawa jest naturalnym polskim pretendentem do walki o migrację korporacji, w tym największych na świecie banków czy funduszy inwestycyjnych, szukających nowej siedziby jako alternatywy dla Londynu. Dane rynkowe wskazują, że jest to miasto, w którym może zyskać zarówno firma - ze względu na potencjalnie niskie koszty funkcjonowania biznesu i dostęp do wykwalifikowanego personelu, jak i pracownik. Szanse na nowe miejsca pracy w prestiżowych organizacjach wyraźnie działają na wyobraźnię specjalistów i menedżerów" - powiedział senior consultant Antal Finance &Accountancy Michał Borkowski, cytowany w komunikacie.
Z badania wynika, że relokację zawodową do Krakowa deklaruje 28% respondentów. To wynik, podobny do ubiegłorocznego - czwarte miejsce na liście.
Wśród pięciu najbardziej pożądanych miejsc zatrudnienia znajduje się też stolica Wielkopolski. Relokacja zawodowa do Poznania jest atrakcyjna dla co czwartego specjalisty i menedżera (26%), podano również.
Badanie "Raport Płacowy Antal 2017" zostało przeprowadzone w okresie 24 lipca - 16 sierpnia 2017 roku metodą CAWI oraz CATI na próbie 1040 specjalistów i menedżerów z całego kraju, reprezentujących różne dyscypliny i branże.
(ISBnews)