Janusz Cieszyński jest od środy nowym wiceministrem zdrowia; szef resortu Łukasz Szumowski wręczył mu nominację na stanowisko podsekretarza stanu. Cieszyński będzie odpowiedzialny za informatyzację sektora zdrowia.

Nowy wiceminister ma m.in. nadzorować Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia.

"Oczekuję, że nowo powołany wiceminister skupi się na poprawie jakości e-usług w systemie ochrony zdrowia. Chciałbym, żeby poziom publicznych usług świadczonych w ochronie zdrowia był na najwyższym poziomie; takim, jaki pacjenci znają z banków czy telekomów. Informatyzacja jest kluczem do poprawy efektywności i optymalizacji kosztów" – powiedział minister Szumowski, cytowany w informacji resortu.

Nowy wiceminister zdrowia ma 29 lat, pracował jako doradca premiera Mateusza Morawieckiego w Ministerstwie Rozwoju i Ministerstwie Finansów, a w latach 2016-17 kierował Departamentem Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Ministerstwie Rozwoju.

Prowadził firmę zajmującą się doradztwem biznesowym i prawnym dla przedsiębiorców z sektora MŚP. Z notki biograficznej zamieszczonej przez MZ wynika, że w latach 2009-2014 Cieszyński pracował w jednej z największych firm z obszaru telekomunikacji; jest przewodniczącym Rady Nadzorczej Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych S.A.