Maspex zakończy w tym roku inwestycje o wartości 500 mln zł


Warszawa, 19.02.2018 (ISBnews) - Maspex zrealizuje inwestycje o łącznej wartości 500 mln w 2018 roku, a część z nich zakończy już w I kw. br., podała spółka.
"Dzięki inwestycjom w nowoczesne technologie będziemy mogli poszerzać naszą ofertę i lepiej odpowiadać na trendy i oczekiwania konsumentów. Centra logistyczne w Tychach i nowe w Lublinie, Olsztynku oraz docelowo w Łowiczu, to będzie nowa jakość, logistyka 4.0 w wydaniu Maspex. Zrealizowane inwestycje pozwolą nam na bardziej precyzyjne i kompleksowe świadczenie usług dla naszych partnerów handlowych. Będziemy mogli dostarczać nasze produkty jeszcze szybciej i sprawniej" - powiedział prezes Krzysztof Pawiński, cytowany w komunikacie.
Inwestycje prowadzone są w zakładach w Lublinie, Łowiczu i Olsztynku oraz w zagranicznych oddziałach Maspeksu - na Węgrzech, w Rumunii i w Czechach w obszarze produkcji i nowych technologii oraz budowy nowoczesnych centrów dystrybucyjnych.
"W efekcie inwestycji w budowę nowych centrów logistyczno-dystrybucyjnych, łączna powierzchnia magazynów Maspex w Polsce i za granicą wzrośnie do 220 tys. m 2 . Firma będzie dysponować aż 370 tys. miejsc paletowych i będzie w stanie przygotować do wysyłki i załadunku aż 21 tys. palet na dobę, a w skali roku – ponad 4,5 mln. Nowe magazyny będą w pełni zautomatyzowane i obsługiwane 24 h na dobę" - podano także.
Na Węgrzech oddanie do użytku nowej hali magazynowej z zapleczem technicznym planowane jest do końca I kw., a inwestycje w Czechach i w Rumunii obejmują zakup nowoczesnych linii technologicznych.
W zakładzie w Olsztynku rozruch nowego centrum logistycznego zaplanowano na konie I kw. br. Planowany jest też zakup nowoczesnej, dodatkowej linii produkcyjnej. W Lublinie centrum logistycznego rozpocznie działalność w marcu br., podano także.
"Całościowy plan inwestycyjny w zakładzie w Łowiczu obejmuje m.in. budowę zakładu produkcyjnego z instalacją nowoczesnych linii produkcyjnych, budowę zautomatyzowanego magazynu wyrobów gotowych, jak również rozbudowę zaplecza służącego przetwórstwu owoców i warzyw. Obecnie w Łowiczu trwa budowa centrum produkcyjno-magazynowego. W kolejnym etapie zostanie rozpoczęty montaż linii technologicznych. Uruchomienie produkcji jest planowane w drugiej połowie 2018 roku" - czytamy dalej.
Grupa Maspex Wadowice jest liderem na rynku producentów soków, nektarów i napojów w Polsce, w Czechach i na Słowacji, a także ich wiodącym producentem na Węgrzech, w Rumunii, Bułgarii i na Ukrainie. Jest również największym producentem produktów instant w Europie Środkowo-Wschodniej (kawa cappuccino, kakao, zabielacze, herbatki), oraz liderem na rynku makaronów w Polsce oraz wiodącym producentem w Rumunii. W portfolio firmy znajdują się m.in. takie marki jak: Tymbark, Kubuś, Tiger, Lubella, Malma, Puchatek, Ekland, DecoMorreno, Cremona, La Festa, Plusssz.
(ISBnews)