Innogy Polska rozpoczyna test pierwszego elektrycznego car sharingu w Warszawie. Próby ruszą w środę i potrwają do końca marca tego roku - poinformował we wtorek na konferencji prasowej Janusz Moroz członek zarządu Innogy Polska.

Dzięki nowej usłudze będzie można wynająć samochód elektryczny na minuty. W sumie w teście będzie jeździć osiem samochodów. Pięć zostanie udostępnionych mieszkańcom stolicy, dwa mają zostać przeznaczone dla partnera biznesowego przedsięwzięcia, a jednym z samochodów będą jeździli pracownicy Innogy.

We flocie testowej znajdą się takie auta jak BMW, Renault, Nissan i Hyundai.

Przedstawiciele Innogy Polska zapewniają, że jeśli testy car sharingu w Warszawie wypadną optymistycznie, to spółka nie wyklucza, że ruszy z wypożyczaniem elektrycznych samochodów na większą skalę. Na razie jednak nie podaje żadnych możliwych terminów stałego uruchomienia car sharingu.

Innogy Polska postawiła pierwszą stację do ładowania samochodów elektrycznych w Warszawie w roku 2009. Obecnie jest takich punktów w stolicy 12.

Reklama

"Od roku 2015 obserwujemy skokowe wykorzystanie punktów ładowania i liczymy, że ustawa o elektromobilności przyczyni się do rozwoju rynku pojazdów niskoemisyjnych w naszym kraju" - powiedział Moroz.

Dodał, że w ubiegłym roku ze stacji Innogy w Warszawie pobrano ponad 32 MWh energii elektrycznej, która pozwoliła pojazdom elektrycznym na przejechanie 200 tys., km. Był to wzrost o 55 proc. w porównaniu z rokiem 2016.

Łukasz Pawłowski

>>> Polecamy: Transportowa rewolucja na miarę kolei. Branson wybuduje w Indiach hyperloop?