Ministrowie spotkali się we wtorek w Warszawie.

Jak podaje MSZ w przesłanym PAP we wtorek komunikacie, w czasie spotkania ministrowie omówili "aktualne kwestie dotyczące sytuacji w Europie Południowo-Wschodniej", w tym perspektywę rozszerzenia NATO, wyzwania związane z kryzysem migracyjnym oraz postępy w procesie integracji europejskiej państw Bałkanów Zachodnich.

"Minister Jacek Czaputowicz przedstawił również polskie stanowisko w sprawie aktualnych zagrożeń bezpieczeństwa w Europie" - podkreślono.

Według komunikatu, szef polskiego MSZ wyraził zadowolenie z dobrze rozwijających się relacji dwustronnych; zwrócił też szczególną uwagę na potencjał dwustronnej współpracy militarnej i wyraził nadzieję na rozwój współpracy w dziedzinie przemysłu obronnego.

"Minister Jacek Czaputowicz zauważył, że realizacja wspólnych projektów w ramach obchodów 100-lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską a Grecją w 2019 r., zgodnie z założeniami Wspólnego planu działań, będzie doskonałą okazją do dalszego zacieśniania bilateralnych relacji" - podaje MSZ. (PAP)

autor: Wiktoria Nicałek