GPW nie zakłada odejścia od ambicji strategicznych w kwestii dywidendy za 2017Warszawa, 01.03.2018 (ISBnews) - Giełda Papierów Wartościowych (GPW) nie zakłada odejścia od "ambicji strategicznych" w kwestii wypłaty dywidendy za 2017 r., poinformował wiceprezes Jacek Fotek.

"Nie zakładamy odejścia od ambicji strategicznych [w kwestii dywidendy], ale nie podjęliśmy w tej kwestii decyzji"- powiedział Fotek podczas spotkania z dziennikarzami.

W 2017 r. akcjonariusze GPW postanowili o przeznaczeniu na dywidendę kwoty 90,24 mln zł, co oznacza wypłatę w wysokości 2,15 zł na akcję. Kwota dywidendy stanowi 70,7% skonsolidowanego zysku netto spółki za rok obrotowy 2016, przypadającego akcjonariuszom GPW za rok 2016 i skorygowanego o udział w jednostkach stowarzyszonych.

Strategia GPW.2020 przewiduje wskaźnik wypłaty dywidendy na poziomie powyżej 60%.

GPW prowadzi rynek regulowany dla akcji oraz instrumentów pochodnych, a także alternatywny rynek akcji NewConnect dla spółek wzrostowych. Rozwija także Catalyst - rynek przeznaczony dla emitentów obligacji korporacyjnych i komunalnych oraz rynki towarowe. Od 2010 r. GPW jest spółką publiczną notowaną na prowadzonym przez siebie parkiecie.

(ISBnews)