Uczenie maszynowe i sztuczna inteligencja to obecnie jedne z najgorętszych tematów w świecie technologii. Według Google'a celem stworzenia serwisu ma być możliwość udostępnienia informacji w tych dziedzinach jak najszerszemu gronu osób.

Google poinformował w notce na blogu firmowym, że dzięki nowej inicjatywie "każdy będzie mógł poznać kluczowe koncepcje związane z dziedziną uczenia maszynowego, rozwinąć i udoskonalić swoje kompetencje na tym polu, a także zastosować poznane rozwiązania do problemów spotykanych w realnym świecie". Projekt edukacyjny Google ma być przydatny zarówno dla początkujących entuzjastów sztucznej inteligencji, jak i dla naukowców prowadzących zaawansowane projekty badawcze.

W ramach materiałów edukacyjnych, Google udostępni także materiały, które stanowiły część wprowadzenia w dziedzinę technologii sztucznej inteligencji dla pracowników firmy. Do tej pory skorzystało z nich już 18 tys. zatrudnionych w Google osób. Kurs będzie zawierał interaktywne wizualizacje, ćwiczenia i materiały instruktażowe, które pomogą wyjaśnić podstawowe koncepcje z dziedziny sztucznej inteligencji.

Google zaznacza, że nowa inicjatywa edukacyjna powstała przede wszystkim z myślą o tych, którzy nie mają jeszcze doświadczenia na polu sztucznej inteligencji, do sprawnej nauki jednakże mogą być przydatne podstawowe zagadnienia algebry i programowania w języku Python. Firma zapowiedziała również, że to pierwszy z wielu kursów, które pojawią się w ramach inicjatywy.

>>> Czytaj też: Wróżenie z selfie. W Korei Południowej wróżby niebawem będą warte 3,7 miliarda dolarów