"O Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych zadbano, jest to między innymi wielka zasługa pana prezesa. Spółka się sprywatyzowała w sposób uczciwy i można powiedzieć, że stanowi w Polsce jeden z wzorów tego, że można było tą transformację gospodarczą, ustrojową przeprowadzić w taki sposób, aby nie tylko uratować firmę, aby nie tylko ten majątek narodowy, nasz wspólny się nie zmarnował, nie został rozkradziony, ale jeszcze w dodatku można ją z wielkim powodzeniem rozwijać" - powiedział prezydent Andrzej Duda.

"Dzisiaj firma jest obecna w zasadzie na całym świecie. Jedna trzecia ludności świata może kupować materiały wyprodukowane już przez grupę kapitałową Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych SA. To już 56 firm, które funkcjonują w wielu krajach, to 18 zakładów i jednym z tych zakładów jest właśnie ten zakład Plastica, w którym funkcjonują super nowoczesne linie produkcyjne, produkujące materiały opatrunkowe, materiały higieny osobistej" - dodał prezydent.

TZMO SA jest laureatem nagrody gospodarczej Prezydenta RP w kategorii "Odpowiedzialny Biznes". Grupa zajmuje się produkcją wyrobów medycznych, higienicznych i kosmetycznych, które są dostępne na rynkach w wielu państwach świata. Plastica powstała w 2004 roku i jest firmą, która wytwarza paroprzepuszczalne folie i laminaty używane w przemyśle higienicznym, medycznym i odzieżowym.(PAP)

Reklama

autor: Łukasz Pawłowski

edytor: Dorota Skrobisz