"Razem z firmą ATC Cargo i korporacją Alibaba rozmawiamy o projekcie stworzenia olbrzymiego centrum logistycznego w Polsce" - powiedział Jacky Lim.

Dodał, że choć wiążące decyzje jeszcze nie zapadły, to WWL chciałoby zostać współinwestorem tego przedsięwzięcia. "Jeszcze nie zostało nic postanowione, ale mamy plany zainwestować w to centrum" - poinformował.

"Te magazyny będą zaopatrywać nie tylko Polskę, ale też kraje ościenne, w tym Niemcy. Jak duże powinny być to magazyny i jak dużych nakładów to wymaga, jest to jeszcze w trakcie dyskusji" - stwierdził Jacky Lim.

Dodał, że centrum mogłoby powstać w pobliżu granicy polsko-niemieckiej.

Alibaba to chiński potentat e-handlu, który osiągnął w III kwartale ubiegłego roku 61-proc. wzrost przychodów. Wpływy firmy wzrosły do 8,3 mld dol., czyli do ponad 55 mld juanów. Wzrost kwartalnych wyników firma zawdzięcza sprzedaży w sieci.

Alibaba, której założycielem jest miliarder Jack Ma, to największy sprzedawca internetowy w Chinach. Należą do niego platformy sprzedażowe Aliexpress, Tmall i Taobao.

>>> Polecamy: Zaczynali w piwnicy, dziś są na szczycie. Dlaczego Allegro nie zostało wyparte przez międzynarodowych gigantów