"W dniu Finału podaliśmy sumę zadeklarowaną - 32 679 758 złotych. Z wielką radością informujemy, że w tej chwili suma wpłat wynosi 33 342 665 złotych. Oznacza to, że środki zadeklarowane już są na naszym koncie, a przecież rozliczenia ze sztabów z całego świata wciąż spływają" - napisano w komunikacie przesłanym we wtorek PAP.

WOŚP przypomina, że suma zadeklarowana, to szacunkowa kwota obliczona w dniu Finału na podstawie wstępnych meldunków sztabów. Orkiestra informuje, że będzie prowadziła rozliczenia do końca lutego. Na początku marca odbędzie się spotkanie z dziennikarzami, na którym Jerzy Owsiak oficjalnie ogłosi ile pieniędzy zebrano.

W tym roku WOŚP zbierała środki na wczesną diagnostykę nowotworową u dzieci. Fundacja chce, aby w całym kraju powstały ośrodki wyposażone w nowoczesny sprzęt do diagnostyki. Wiosną rozpocznie pracę komisja ekspertów, którzy zaplanują zakup sprzętu, a jesienią WOŚP poinformuje do jakich miejscowości on trafił. W ubiegłym roku podczas 16. Finału, poświęconego dzieciom ze schorzeniami laryngologicznymi, zebrano ponad 32 mln zł.