Prezes PiS Jarosław Kaczyński poinformował w czwartek, że Komitet Polityczny PiS na jego wniosek ustalił, że w Sejmie zostanie złożony projekt przewidujący obniżenie o 20 proc. pensji poselskich i senatorskich. Mają też zostać "wprowadzone nowe limity obniżające" wynagrodzenia dla wójtów, burmistrzów, prezydentów, marszałków i starostów, a także dla ich zastępców. Kaczyński zapowiedział też, że ministrowie konstytucyjni i sekretarze stanu, którzy są politykami, zdecydowali się na przekazanie swoich nagród na cele społeczne do Caritasu.

Mazurek wyraziła nadzieję podczas konferencji prasowej w Sejmie, że decyzja ta "skutecznie utnie temat nagród" oraz "w pewien sposób przywróci większe poparcie społeczne dla Prawa i Sprawiedliwości". "Mam nadzieję, że sobie poradzimy z tym problemem. Jestem przekonana, że do każdego z polityków PiS dotarło to, o czym wczoraj mówił prezes" - dodała.

Rzeczniczka PiS zapewniła ponadto, że do władz ugrupowania nie docierają żadne informacje o tym, że politycy tej partii są niezadowoleni z decyzji prezesa. Podkreśliła, że każdy z nich ma wybór: "może się do tej decyzji dostosować lub nie".