- Zysk netto Pfleiderer Group w 2017 roku wyniósł 17,1 mln euro, podczas gdy rok wcześniej był na poziomie 14,7 mln euro - poinformowała spółka w raporcie. Grupa odnotowała w minionym roku 1 mld euro przychodów wobec 929,6 mln euro rok wcześniej.

- Pfleiderer Group spodziewa się wyższego poziomu EBITDA w 2018 roku - wynika ze słów prezesa spółki Toma K. Schäbingera.

- Według wstępnych szacunków premiera gry "Agony" może odbyć się w ciągu czterech miesięcy - poinformował w rozmowie z PAP Biznes Krzysztof Kostowski, prezes PlayWay. Z kolei debiut "House Flipper", zaplanowany na 19 kwietnia, prawdopodobnie zostanie przesunięty, ze względu na trwające testy.

- Tim, dystrybutor materiałów elektrotechnicznych, liczy na dynamiczny wzrost sprzedaży i wygenerowanie "satysfakcjonujących" wyników finansowych w 2018 roku - poinformował w liście do akcjonariuszy prezes Krzysztof Folta. Spółka przewiduje, że Centrum Logistyczne w Siechnicach osiągnie w tym roku pełną sprawność operacyjną.

- Zarząd TIM liczy, że w 2018 roku wszystkie spółki z grupy wypracują dodatnie wyniki finansowe - poinformował prezes TIM Krzysztof Folta. W tym roku zarząd skoncentruje się na poprawie efektywności kosztowej i automatyzacji procesów.

- Ronson Development ruszył z przedsprzedażą mieszkań w poznańskiej inwestycji Grunwald2. W pierwszym etapie do oferty trafiło 133 mieszkań - podał Ronson w komunikacie prasowym.

- Spółka Plantwear, zajmująca się produkcją i sprzedażą m.in. okularów i zegarków, planuje wejść na NewConnect w I kwartale 2019 roku - poinformowała w komunikacie prasowym spółka INC, która podpisała z Plantwear umowę na autoryzowane doradztwo przy wprowadzeniu jej akcji na rynek alternatywny GPW.

- MLP Group planuje rozpoczęcie budowy nowego parku logistycznego w Strykowie w pobliżu Łodzi. Docelowo w nowej lokalizacji mają powstać obiekty o łącznej powierzchni 120 tys. m kw. - podała spółka w komunikacie prasowym. Prace budowlane mogą ruszyć w trzecim kwartale tego roku.

- Enspirion z grupy Energa w przetargu PSE na redukcję zapotrzebowania na moc zgłosił gotowość ograniczenia zużycia w systemie o 340 MW w sezonie letnim i 360 MW w sezonie zimowym - podała Energa w komunikacie prasowym.

- Oferta Budimeksu za 578 mln zł netto została wybrana przez KGHM jako najkorzystniejsza w przetargu na budowę "Kwatery Południowej OUOW Żelazny Most" - podał Budimex w komunikacie.

- Zarząd Aplisens rekomenduje, by z zysku osiągniętego w 2017 roku na dywidendę trafiło 3,5 mln zł, co daje 0,28 zł dywidendy na akcję - poinformowała spółka w komunikacie.

- Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny Danwood Holding - poinformowała Komisja w komunikacie.

- AC zamierza uruchomić program motywacyjny, który uwarunkowany jest uzyskaniem przez spółkę 50,6 mln zł EBITDA w 2018 roku i 55,6 mln zł EBITDA w 2019 roku - poinformowała spółka w komunikacie.

- Zarząd ZT Kruszwica rekomenduje wypłatę z zysku za 2017 r. w formie dywidendy 30,57 mln zł, czyli 1,33 zł na akcję - podała spółka w komunikacie.

- CCC podpisał warunkową umowę w sprawie zakupu zorganizowanej części przedsiębiorstwa obejmującej prowadzenie salonów detalicznej sprzedaży obuwia oznaczonych logo CCC za 68,5 mln zł - poinformowała spółka w komunikacie.

- Zarząd mBanku zgodził się na ustanowienie nowego programu emisji papierów dłużnych EMTN o maksymalnej wartości 3 mld euro - poinformował bank w komunikacie.

================================

*** Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl.

================================