W sobotę odbędzie się w Warszawie konwencja PiS z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. PiS podsumuje dwa lata swych rządów; nakreśli też założenia programowe na kolejne lata.

Na początku kwietnia prezes PiS Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla "Gazety Polskiej" zapowiedział, że w PiS planowane są "następne rozwiązania, które będą kolejnym wymiernym wsparciem – tak jak program plus". Dopytany o szczegóły, odparł, że "w połowie tego miesiąca wszystko będzie jasne".

Bielan pytany w Polskim Radiu RDC, czy program socjalny "o takiej skali rażenia", jak program 500 plus jest jeszcze możliwy, odparł: "Nie jest możliwy, więc obniżam napięcie - nie będziemy prezentować drugiego 500 plus na tej konwencji".

Zauważył, że program 500 plus kosztuje 20 mld złotych rocznie. "Budżet też musi złapać oddech, żeby móc myśleć o kolejnych programach" - zaznaczył polityk.

Bielan zadeklarował jednocześnie, że "są kolejne plany programowe". Jak dodał, nie sądzi jednak, żeby były ujawniane w sobotę".

"Ta konwencja będzie raczej takim przeglądem tego, co się dzieje na scenie politycznej" - mówił Bielan. Dodał, że "konkretnych propozycji programowych - jeżeli chodzi o wybory samorządowe - możemy się spodziewać bliżej kampanii samorządowej, czyli już po wakacjach, a jeśli chodzi o wybory parlamentarne - to w przyszłym roku".

Pierwsza tura wyborów samorządowych odbędzie się w jedną z trzech niedziel: 21 października, 28 października lub 4 listopada br. W wyborach wybierzemy wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, a także rady gmin i powiatów oraz sejmiki województw.