Po zakończeniu sobotniej konwencji PiS i Zjednoczonej Prawicy Jaki został zapytany przez dziennikarzy czy nadal jest w grze o kandydowanie na prezydenta Warszawy. „Sądzę, że ta decyzja zostanie przedstawiona wkrótce, być może w przyszłym tygodniu” – odpowiedział.

Jaki stwierdził, że jest przekonany o zwycięstwie Zjednoczonej Prawicy w najbliższych wyborach samorządowych. „Pewnie nie we wszystkich miejscach, ale w skali globalnej mam silne przekonanie, ze nasza oferta jest ofertą bardzo konkurencyjną i nikt do tej pory nie zaprezentował lepszej oferty, przede wszystkim programowej” – ocenił.

Z kolei wicemarszałek Senatu Adam Bielan pytany czy Zjednoczonej Prawicy uda się wygrać wybory samorządowe w Warszawie ocenił, że Warszawa „jest bardzo trudnym terenem”. „W wyborach samorządowych wygraliśmy po raz ostatni w 2002 r., więc na pewno kandydatura PO będzie faworytem, ale zrobimy wszystko żeby wygrać” - powiedział.

„Wystawimy kandydata, który będzie miał największe szanse na to, żeby wygrać. Z całą pewnością będzie to trudna kampania, ale postawimy na kandydata, który będzie miał żar w oczach i będzie robić wszystko żeby wygrać” – zaznaczył.

Bielan stwierdził z kolei, że kandydat na prezydenta Warszawy zostanie przedstawiony w ciągu kilku tygodniu. (PAP)

autor: Rafał Białkowski