Jak podają media, podczas niedzielnego spotkania z wyborcami w Janowie Lubelskim, marszałek Kuchciński powiedział m.in.: "My odbudowujemy dom, Polskę, w którym mieszka 38 milionów ludzi. Nie możemy odgrzybić, odszczurzyć, zastosować środków chemicznych, żeby raz-dwa wyremontować, tylko musimy jeszcze dbać o zdrowie obywateli. Więc trudno to się robi".

Wypowiedź Kuchcińskiego została skrytykowana przez niektóre media.

Marszałek odniósł się do krytyki w czwartek na Twitterze. "Szanowni Państwo, posłużyłem się przenośnią, która nie miała na celu nikogo obrazić. Rozmowa o przyszłości i reformowaniu Polski jest często bardzo długa i wielowątkowa - tak też było na spotkaniu w Janowie Lubelskim. Ubolewam, jeżeli ktoś nietrafnie zinterpretował moje słowa" - napisał Kuchciński.

Niedzielna wizyta marszałka Sejmu w Janowie Lubelskim była jednym z wielu spotkań czołowych polityków PiS z wyborcami, które rozpoczęły się w całym kraju po sobotniej konwencji Prawa i Sprawiedliwości oraz Zjednoczonej Prawicy pod hasłem "Polska jest jedna". "Wdrażanie nowych programów PiS powinno być konsultowane ze środowiskami i instytucjami, które będą je realizowały" – mówił Kuchciński podczas spotkania. Prosił o zgłaszanie do nich uwag i propozycji.

>>> Czytaj też: Hanna Zdanowska: Nie odejdę z Platformy i nie wstąpię do PiS [WYWIAD]