Porozumienie nuklearne jest oparte na kłamstwach i otwiera Iranowi drogę do broni jądrowej - powiedział w poniedziałek premier Izraela Benjamin Netanjahu, przedstawiając domniemane dowody, że Iran przeniósł swój program atomowy w tajne miejsce w Teheranie.

Szef izraelskiego rządu uznał również, że władze w Teheranie "bezczelnie kłamały", twierdząc, że Iran "nigdy nie prowadził programu nuklearnego".

Iran ma tajny "projekt Amad" by projektować, produkować oraz testować głowice bojowe - stwierdził Netanjahu. W ocenie izraelskiego premiera władze w Teheranie wciąż "powiększają zasięg rakiet balistycznych", które mogą przenosić broń jądrową.

Premier Izraela Benjamin Netanjahu oświadczył w poniedziałek, że jego rząd uzyskał "pół tony" tajnych irańskich dokumentów potwierdzających, że władze w Teheranie prowadziły kiedyś program broni jądrowej.

Nazywając to "wielkim osiągnięciem wywiadowczym", Netanjahu powiedział, że dokumenty pokazują, że Iran kłamał na temat swojego programu nuklearnego, zanim podpisał w 2015 roku porozumienie nuklearne ze światowymi mocarstwami.

Reklama

>>> Czytaj też: Ekspert: Europa stoi między USA a Iranem ws. porozumienia jądrowego