- Komisja Nadzoru Finansowego skierowała do Giełdy Papierów Wartościowych żądanie zawieszenia od 4 maja 2018 roku obrotu akcjami Ursusa, Graviton Capital, IndygoTech Minerals i Lark. pl - poinformowała KNF na stronie internetowej.

- PGNiG wstępnie analizuje możliwość wydobycia gazu na wschodnim wybrzeżu Morza Śródziemnego - podało Ministerstwo Energii w odpowiedzi na interpelację poselską.

- Zarząd Próchnika podjął decyzję o przygotowaniu wniosku o ogłoszenie upadłości spółki - podał Próchnik w

- Vistula Group miała w kwietniu 2018 roku około 56,4 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży, co oznacza wzrost rdr o ok. 15,5 proc. - podała grupa w komunikacie.

- Po sesji 8 maja GetBack zostanie wykreślony ze składu indeksu mWIG 40, a jego miejsce zajmie Mabion - podała GPW w komunikacie.

- Walne zgromadzenie Lenteksu ma zdecydować o upoważnieniu zarządu spółki do przeprowadzenia skupu akcji własnych po cenie maksymalnej niż wyższej niż 15 zł za akcję - poinformował Lentex w komunikacie.

- GPW zdecydowała o zawieszeniu notowań akcji Serinus Energy w dniach 8-10 maja, o co wcześniej wnioskowała sama spółka - podał Serinus w komunikacie.

- Akcjonariusze bułgarskiej spółki Sopharma zdecydują w sprawie przeznaczenia na dywidendę z zysku osiągniętego w 2017 roku oraz z niepodzielonego zysku z poprzednich lat łącznie 43 mln BGN, co da 0,11 BGN dywidendy na akcję - poinformowała spółka w komunikacie.

================================

*** Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl.

================================