PlayWay: Pozew ws. gry 'Farm Manager 2018' jest bezzasadnyWarszawa, 07.05.2018 (ISBnews) - United Independent Entertainment GmbH (UIG) wniósł pozew cywilny przeciwko PlayWay, zarzucając spółce naruszenie zobowiązań w związku z dystrybucją gry "Farm Manager 2018", podała firma. PlayWay uznaje pozew za bezzasadny.

"Zarząd PlayWay […] informuje, że w dniu dzisiejszym otrzymał informację z Valve Corp. – firmy prowadzącej sklep Steam, że firma United Independent Entertainment GmbH z siedzibą w Höhenkirchen-Siegertsbrunn wniosła przeciwko spółce pozew cywilny w sądzie właściwym dla miasta Monachium, Niemcy" – czytamy w komunikacie.

Treść pozwu opiera się na zarzucie, że PlayWay nie był uprawiony do tworzenia gier o tematyce farmerskiej, a wydanie gry Farm Manager 2018 naruszyło to zobowiązanie.

"Zdaniem zarządu spółki, pozew jest zupełnie bezzasadny oraz pozbawiony jakichkolwiek podstaw faktycznych i prawnych, bowiem m.in.:

a) umowa pomiędzy apółką a UIG z dnia 13.05.2013 r., której rzekome naruszenie przez spółkę stanowi podstawę pozwu wniesionego przez UIG została skutecznie rozwiązana ponad 3 lata temu tj. dnia 31.03.2015 r.;

b) spółka nie jest twórcą gry Farm Manager 2018;

c) twórca Gry tj. Cleversan Software Sp. z o.o.– nie jest spółką z grupy PlayWay S.A.;

d) spółka może dystrybuować poprzez platformę Steam wszelkie rodzaje gier i nie jest obecnie stroną żadnej umowy, która by to uprawienie ograniczała;

e) gra Farm Manager 2018 (manager city-builder) to całkowicie inny gatunek niż symulator farmy (symulator FPS)" – czytamy dalej.

PlayWay podejmuje wszelkie niezbędne działania prawne mające na celu ochronę interesu spółki i uzyskanie od UIG odszkodowania za utracone przychody z gry i straty wizerunkowe, podano także.

19 kwietnia br. PlayWay podał, że sklep Steam wycofał ze sprzedaży grę "Farm Manager 2018" do czasu wyjaśnienia roszczenia dotyczącego tej gry, zgłoszonego przez United Independent Entertainment GmbH (UIG).

PlayWay, który w 2016 roku zadebiutował na rynku głównym GPW, to inkubator zespołów deweloperskich, które tworzą gry komputerowe i mobilne w oparciu o pomysły własne oraz pomysły opracowane w centrali spółki.

(ISBnews)