"Ponad 30 milionów pasażerów zostało przewiezionych w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy, liczba operacji w całej Europie wzrosła o 24 proc. w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku" - poinformowała w komunikacie linia. Jak dodano, to "nowy rekord w historii firmy".

Spółka przekazała, że w ramach największego rozwoju operacyjnego w historii Wizz Air, rozpoczętego na początku marca, przewoźnik dodaje łącznie 700 lotów tygodniowo i planuje dostawę 21 samolotów Airbus do europejskich baz w ciągu 17 tygodni. Wizz Air dodał jeden samolot do bazy w Katowicach, jeden do bazy we Wrocławiu i kolejny samolot do Bazy w Warszawie.

Reklama

Wizz Air poinformował, że od początku marca rozszerzył europejską siatkę połączeń o 34 trasy, zaczął też latać do trzech nowych miast: Aten w Grecji, Charkowa na Ukrainie i Wiednia w Austrii.

"W Polsce przewoźnik w ciągu dwóch miesięcy uruchomił 10 połączeń: z Katowic do Lwowa (Ukraina) i Aten, z Poznania do Dortmundu (Niemcy) i Reykjaviku (Islandia), z Warszawy do Bordeaux (Francja), z Wrocławia do Bari (Włochy), Bazylei (Szwajcaria), Goeteborga (Szwecja), Porto (Portugalia) oraz Kutaisi (Gruzja)" - czytamy.

W Polsce Wizz Air lata z ośmiu lotnisk m.in. z Warszawy, Katowic, Gdańska, Wrocławia, Krakowa. Według danych Urzędu Lotnictwa Cywilnego linia w ub.r. przewiozła blisko 7,7 mln podróżnych (to o 1,083 mln pasażerów więcej niż w 2016 r.), odnotowując tym samym 21,39-proc. udział w polskim rynku.

Wizz Air ma w swojej flocie 96 samolotów typu Airbus A320 i A321, które latają z 28 baz na ponad 600 trasach łączących 141 lokalizacji w 44 krajach. Wizz Air jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Londynie jako WIZZ oraz zrzeszoną w FTSE 250 i FTSE All-Share Indices. Linia należy do Zrzeszenie Międzynarodowego Transportu Lotniczego (IATA). (PAP)

autor: Aneta Oksiuta

edytor: Anna Mackiewicz