Vindexus zdecyduje o dalszej współpracy z firmą SuperGrosz do końca czerwca


Warszawa, 08.05.2018 (ISBnews) - Giełda Praw Majątkowych Vindexus w najbliższym czasie zdecyduje o ewentualnej dalszej współpracy z firmą pożyczkową SuperGrosz, poinformował prezes Jan Kuchno. Spółka planuje, że w 2018 roku zwiększy r/r wartość nabywanych portfeli wierzytelności.
"Umowa z firmą SuperGrosz wygasa z końcem czerwca. Podejmiemy decyzję, co dalej robić na bazie danych dostępnych na koniec maja. My ten model współpracy testujemy i wchodzimy z małymi kwotami. Z pewnością nie chcemy się skupiać tylko na jednej firmie pożyczkowej. Jest to model współpracy, który funkcjonuje na rynku amerykańskim i myślę, że upowszechni się za jakiś czas również w Europie" - powiedział Kuchno na konferencji prasowej.
Przedstawiciele spółki oczekują dalszych zawirowań na rynku windykacyjnym po sytuacji związanej z firmą GetBack, ale liczą, że ceny na przetargach wierzytelności będą niższe niż w 2017 r.
"W ubiegłym roku zakończyliśmy budowę nowej siedziby naszej spółki ,co pozwoli nam na zwiększenie zatrudnienia i zdolności do obsługi wyższego wolumenu spraw windykacyjnych" - powiedział przewodniczący rady nadzorczej spółki Piotr Kuchno.
Dodał, że w ubiegłym roku spółka nabyła 33,4 tys. wierzytelności o nominale 335 mln zł za łączną kwotę 34 mln zł.
"W I kw. kupiliśmy za kilka milionów wierzytelności o nominale ponad 30 mln zł. Biorąc pod uwagę obecną sytuację, spodziewamy się dokonać większych akwizycji w 2018 r." - dodał Piotr Kuchno.
Giełda Praw Majątkowych Vindexus S.A. została założona w 1995 roku i od początku związana jest z polskim rynkiem wierzytelności. Działalność spółki opiera się przede wszystkim na zakupie portfeli wierzytelności i dalszej ich egzekucji na własny rachunek oraz na windykacji na zlecenie. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2009 r.

(ISBnews)