"W najbliższym czasie rozpoczniemy test maszyn paczkowych. Pierwsze urządzenia będą uruchomione na Śląsku, a stopniowo będziemy włączać kolejne lokalizacje. W sumie planujemy montaż urządzeń w około 300 sklepach na terenie całego kraju" - czytamy w informacji przesłanej przez biuro prasowe JMP. 

To rozwiązanie ma być kolejnym udogodnieniem dla klientów, natomiast o jego przyszłości zdecydują wyniki testu, podkreśliła firma. 

Według dzisiejszej "Rzeczpospolitej", Biedronka udostępni powierzchnię swoich dyskontów firmie SwipBox pod budowę sieci automatów do odbioru e-zakupów. Pierwsze urządzenie ruszy już w środę w jednej z katowickich Biedronek i jest to początek ogólnopolskiej ekspansji SwipBoksa w Polsce. Z ustaleń dziennika wynika, że docelowo maszyny mogłyby stanąć w sumie w 2 tys. lokalizacji (nie wszystkie spośród 2,8 tys. sklepów Biedronki mają odpowiednią powierzchnię).

Biedronka to największa sieć detaliczna w Polsce. Na koniec marca br. sieć Biedronka liczyła 2 825 placówek o łącznej powierzchni 1,86 mln m2.

>>> Polecamy: Kradzież 400 zł będzie już przestępstwem, a nie wykroczeniem