Ergis liczy na lekką poprawę wyników r: r w II kw. 2018Warszawa, 15.05.2018 (ISBnews) - Ergis liczy na lekką poprawę wyników r/r w drugim kwartale br., poinformował prezes Tadeusz Nowicki.

"W drugim kwartale można liczyć na lekką poprawę jeśli chodzi o wynik r/r. Wygląda na to, że ceny surowców nieco wyhamowały, dzięki czemu nie robiąc prognoz możemy liczyć na lekką poprawę wyników. Większej zmiany spodziewam się w trzecim kwartale dzięki temu, że w trzecim kwartale 2017 mamy w wynikach już pokazany efekt podwyżek"- powiedział prezes podczas prezentacji wyników.

Wzrost wynagrodzeń w Grupie Ergis wyniósł w I kw. 2018 r. 2,3 mln zł r/r, podkreślono.

"W tej liczbie mamy również wzrost zatrudnienia o ok. 30 osób licząc od końca ub.r. Uważamy że odpowiedzieliśmy na oczekiwania rynku i na ten moment program wzrostu wynagrodzeń został zrealizowany" - powiedział Nowicki.

Grupa Ergis zatrudnia 1014 osób.

Ergis podał dziś, że odnotował 5,2 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2018 r. wobec 8,39 mln zł zysku rok wcześniej

Grupa Ergis jest liderem przetwórstwa tworzyw sztucznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Specjalizuje się w produkcji opakowań do żywności (folie i laminaty barierowe na bazie PVC i PET, drukowane laminaty wielowarstwowe) oraz opakowań przemysłowych (folie stretch z LLDPE oraz taśmy spinające z PET). Oprócz tego Ergis jest m.in. producentem folii do pakowania leków, folii hydroizolacyjnych oraz granulatów z PVC.

(ISBnews)