Warszawa, 18.05.2018 (ISBnews) - Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zezwoliła na przywrócenie akcjom formy dokumentu (zniesienie dematerializacji akcji) spółkom: Fortuna Entertainment Group N.V. (z dniem 10 czerwca), WDX (z dniem 10 czerwca) i Robyg (z dniem 29 maja) dokumentu (zniesienie dematerializacji akcji), podał urząd.
Fortuna Entertainment Group to największy operator zakładów wzajemnych w Europie Środkowej. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r. Inwestorem spółki jest Fortbet Holdings Limited z grupy Penta Investments Limited.
WDX S.A. to dostawca rozwiązań z zakresu wyposażenia magazynów, projektowania systemów logistycznych w transporcie wewnętrznym i składowania. Dzięki własnej pracowni projektowej i zakładowi produkcyjnemu w Zgierzu WDX posiada w ofercie przenośniki i regały magazynowe. Spółka jest notowana na GPW od 2000 r. Spółkę przejął WOHO Holdings Limited z siedzibą w Nikozji - spółka zależna Abris CEE Mid-Market Fund III L.P.
Robyg to deweloper realizujący inwestycje w Warszawie i Gdańsku, notowany na rynku głównym warszawskiej giełdy od 2010 roku. W 2017 r. Robyg zakontraktował w Warszawie i Gdańsku ok. 3 470 lokali. Spółkę przejął Bricks Acquisitions Limited, podmiot pośrednio należący do Goldman Sachs Group.
(ISBnews)