Warszawa, 21.05.2018 (ISBnews) - ASM Group zawarł umowę z Funduszem Ekspansji Zagranicznej Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych, zarządzanym przez PFR Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych ws. przejęcia dużej grupy kapitałowej z rynku DACH (Austrii, Niemiec, Szwajcarii), poinformowała spółka.

Wspólna inwestycja na terenie całego regionu DACH (Austrii, Niemiec, Szwajcarii) zostanie przeprowadzona przez spółkę celową, w której 50,1% w kapitale zakładowym należeć będzie do ASM Group, a pozostałe 49,9% należeć będzie do funduszu z grupy Polskiego Funduszu Rozwoju. Inwestycja na rynku DACH (Austrii, Niemiec, Szwajcarii) wpisuje się w plany rozwoju działalności ASM Group, podano.

Reklama

"Nasza grupa odniosła bardzo duży sukces na rynku polskim. Jako grupa ASM, posiadając ponad 20-letnie doświadczenie, bez wątpienia jesteśmy największym polskim podmiotem działającym na rynku outsourcingu i wsparcia sprzedaży, jak również na rynku włoskim. Nasza strategia zakłada między innymi rozwój całej grupy ASM poprzez akwizycje, co stanowi kolejny etap konsekwentnie realizowanej strategii zarządu grupy ASM, polegającej na budowaniu lidera outsourcingu i wsparcia sprzedaży w Europie. Cieszymy się, że wspólnie z Funduszem będziemy realizować tę inwestycję" - powiedział prezes ASM Group Adam Stańczak, cytowany w komunikacie.

Umowa inwestycyjna zawarta przez ASM Group z Funduszem ma dotyczyć procesu akwizycyjnego jednego z większych podmiotów działającego na rynku DACH (Austrii, Niemiec Szwajcarii). Negocjacje dotyczące przejęcia trwają od dłuższego czasu i mają zostać zakończone w najbliższym czasie. Transakcja będzie finansowana z udziałem renomowanego banku działającego w Polsce, podsumowano.

Grupa kapitałowa ASM Group S.A. jest spółką holdingową, w skład której wchodzą spółki specjalizujące się w świadczeniu kompleksowych usług wsparcia sprzedaży i outsourcingu. Grupa prowadzi działalności na terenie Polski oraz Włoch, obsługuje ponad 600 klientów oraz współpracuje z 15 000 promotorów, przedstawicieli, merchandiserów, konsultantów oraz hostess. ASM Group S.A. zadebiutowała na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie we wrześniu 2016 roku.

(ISBnews)