PGNiG spodziewa się znacznego wzrostu wydobycia krajowego od 2019 r.Warszawa, 23.05.2018 (ISBnews) - Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) spodziewa się znacznego wzrostu krajowego wydobycia gazu od 2019 r., a w 2018 r. - wydobycia wyższego w ujęciu rocznym, poinformował prezes Piotr Woźniak.

"Spodziewamy się istotnego wzrostu wydobycia dopiero w 2019 r., jeszcze nie teraz" - powiedział Woźniak podczas konferencji prasowej, zapytany o perspektywy dla wydobycia w Polsce.

Dodał, że obecnie nie da się oszacować, jak wielki będzie ten wzrost. Zależy to m.in. od wyników prowadzonych obecnie prac.

"Na pewno uda się osiągnąć lub przekroczyć strategiczny cel 7-proc. wzrostu produkcji krajowej" - powiedział prezes.

"W tym roku powinniśmy odbić od dna, powinniśmy produkować więcej niż w ubiegłym roku" - dodał.

Wolumen wydobycia gazu wyniósł 1,2 mld m3 w I kw. 2018 r. wobec 1,2 mld m3 zarówno kwartał, jak i rok wcześniej, podała spółka w prezentacji wynikowej.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą.

(ISBnews)