Alumetal liczy na dodatni wynik w br. zakładu na WęgrzechWarszawa, 23.05.2018 (ISBnews) - Zakład na Węgrzech znajduje się w fazie optymalizacji i Alumetal liczy, że zakład będzie dodatnio kontrybuował do wyników grupy w tym roku, poinformował prezes Szymon Adamczyk.

"W zakładzie na Węgrzech obserwujemy progres zarówno pod względem wyników jak i produkcji. Produkujemy z miesiąca na miesiąc więcej i można liczyć, że zakład w odróżnieniu od roku 2017 będzie kontrybuował dodatnio do wyniku netto" - powiedział Adamczyk podczas konferencji prasowej.

Od II półrocza celem jest wykorzystanie mocy produkcyjnych na wysokim poziomie, dodał.

Wcześniej spółka zapowiadała osiągnięcie 100% nocy produkcyjnych w br.

Grupa kapitałowa Alumetal działa w przemyśle odlewniczym i hutniczym w zakresie produkcji wtórnego aluminium, tj. wytwarzania aluminiowych stopów odlewniczych oraz stopów wstępnych ze złomu aluminiowego. Grupa Alumetal zajmuje w tej dziedzinie pozycję krajowego lidera oraz jest czwartym największym wytwórcą wtórnych stopów aluminium w Europie. Spółka jest notowana na GPW od lipca 2014 r. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Alumetalu sięgnęły 1 456 mln zł w 2017 r.

(ISBnews)